Šeimos atostogų biudžeto planavimas: viskas nuo A iki Z

Atostogos leidžia atitrūkti nuo įsisenėjusios rutinos, kasdienių rūpesčių ir kokybiškai praleisti laiką su šeima. Tam, kad kelionė su šeima būtų sklandi, svarbu jai tinkamai pasiruošti. Vienas iš svarbių žingsnių – biudžeto planavimas. Tad toliau šiame straipsnyje trumpai aptarsime, kaip suplanuoti atostogų biudžetą, kad grįžus netektų savęs varžyti.

Pradėkite taupyti iš anksto

Šeimos atostogoms rekomenduojama taupyti iš anksto. Tik kasmetinis taupymas leis patenkinti atostogų lūkesčius ir asmeninius poreikius kelionės metu. Tad patariama kiekvieną mėnesį dalį lėšų perversti į taupomąją šeimos sąskaitą. Ekspertai teigia, kas mėnesį skirti apie 20 proc. gaunamų pajamų. Tad po pusės metų ar ilgiau galima dalį santaupų skirti atostogoms.

Išsirinkite kelionių pasiūlymą

Jeigu turite pakankamą sumą pinigų, pradėkite ieškoti palankiausio kelionės pasiūlymo. Bene geriausia pradėti paiešką kuo anksčiau, pavyzdžiui, likus 6 mėnesiams iki norimos išvykimo datos. Kuo anksčiau pradėsite ieškoti, tuo didesnė tikimybė, kad įsigysite pigesnį kelionės pasiūlymą. Keli aspektai, į kuriuos svarbu atsižvelgti ieškant geriausio pasiūlymo:

  • kryptis;
  • trukmė;
  • maitinimo tipas;
  • viešbutis;
  • kaina.

Rinkdamiesi pasiūlymą, nuspręskite, kokią sumą galite skirti vienam asmeniui. Čia svarbu paminėti, kad kudikiai keliauja nemokamai, o vaikams nuo tam tikro amžiaus kelionės kaina – mažesnė. Tad pamatę patikusį pasiūlymą, susisiekite su kelionių agentūra ir išsiaiškinkite, kokia būtų galutinė pasiūlymo kaina Jūsų šeimai.

Taip pat pasiūlymo kainai įtakos turi ir sezoniškumas. Žiemos sezonu ir vasarą pasiūlymų kainos gali būti mažesnės dėl oro sąlygų. Bene didžiausios pasiūlymų kainos būna pavasario ir rudens sezonais. Tad rekomenduojama nedelsti ir kuo anksčiau įsigyti patikusį pasiūlymą iš anksto. Tokiu atveju, pavyzdžiui, pigios kelionės į Tunisą metu, galėsite ne tik džiaugtis dėl to, kad įsigijote kelionės pasiūlymą pigiai, bet ir kurti neįkainojamus prisiminimus su visa šeima.

Nusistatykite dienos biudžetą

Jeigu jau įsigijote atostogų pasiūlymą, nusistatykite dienos biudžetą, kiek galėsite išleisti ekskursijoms, maistui, gėrimams, lauktuvėms ir kitiems pirkiniams. Jeigu vieną dieną išleidote 20 eurų daugiau nei planavote, kitą dieną išleiskite mažiau. Pavyzdžiui, jeigu dienos biudžetui skyrėte 50 eurų, o vieną dieną išleidote 70 eurų, tai kitą dieną išleiskite tik 30 eurų. Tokiu būdu prieš ką nors pirkdami, turėsite gerai įvertinti, ar tam tikras pirkinys yra tikrai reikalingas, naudingas.

Taigi, atsižvelgę į aukščiau pateiktus patarimus, galėsite efektyviai valdyti šeimos kelionių finansus. Dėl to grįžę iš atostogų, išvengsite nerimo, ar pavyks išgyventi iki kito atlyginimo. Svarbiausia iš anksto ne tik pradėti taupyti, bet ir ieškoti kelionės pasiūlymų. Geriausia yra tai, kad iš anksto įsigyjant kelionės paketą, pirmiausia reikia sumokėti avansą, o likus kelioms savaitėms – likusią kelionės sumą. Tai itin patogu, kai nesinori išleisti didelės sumos vienu metu.

Paskelbta