iParduotuvės.lt

Lietuvos ir užsienio internetinės parduotuvės. Realūs atsiliepimai, reitingai.

Rankiniai laikrodžiai: Automatiniai versus Kvarciniai

Laikrodžiai yra daugiau nei tiesiog prietaisai, kurie rodo laiką. Tai stilius, asmenybė ir istorija. Rankiniai laikrodžiai, ypač brangesni modeliai, gali pasakyti daug apie nešiotojo charakterį, vertybes ir gyvenimo būdą. Dvi pagrindinės rankinių laikrodžių kategorijos yra automatiniai ir kvarciniai. Abi šios kategorijos turi savo unikalius privalumus ir trūkumus.

Automatiniai laikrodžiai

Automatiniai laikrodžiai yra mechaniniai laikrodžiai, kurie naudoja judėjimo energiją nuo rankos judesio maitinti savo mechanizmą. Automatinis laikrodis veikia be baterijos ir yra sukonstruotas taip, kad užsikrautų iš savininko kasdieninių judesių.

Kaip veikia?

Automatiniai laikrodžiai turi rotorių, kuris judesio metu sukasi ir suvynioja laikrodžio spiralę. Kuo daugiau judate, tuo ilgiau laikrodis veiks. 

Populiariausi Europos brendai:

Europa yra žinoma kaip vieta, kur gimė daugelis prestižinių laikrodžių brendų, kurie dažnai gamina automatininius laikrodžius. Štai keletas populiariausių:

 • Rolex (Šveicarija): Tai turbūt vienas iš labiausiai atpažįstamų laikrodžių brendų pasaulyje. Rolex laikrodžiai yra žinomi dėl savo kokybės, ilgaamžiškumo ir prestižo.
 • Patek Philippe (Šveicarija): Šis brendas yra vienas iš seniausių laikrodžių gamintojų ir jis garsėja savo aukščiausios klasės laikrodžiais.
 • Omega (Šveicarija): Žinoma dėl savo kosminės kolekcijos, ypač „Speedmaster”, kurie buvo naudojami NASA kosmonautų.
 • IWC Schaffhausen (Šveicarija): Žinoma dėl savo aviacinių ir nardinio stiliaus laikrodžių.
 • Audemars Piguet (Šveicarija): Tai dar vienas aukštos klasės laikrodžių gamintojas, garsėjantis savo „Royal Oak” kolekcija.
 • Jaeger-LeCoultre (Šveicarija): Žinoma dėl savo inovacijų ir sudėtingų mechanizmų.
 • Panerai (Italija): Nors pradžioje buvo kuriami laikrodžiai Italijos kariuomenei, dabar jie yra populiarūs visame pasaulyje dėl savo unikalaus stiliaus.

Kodėl tiek daug Šveicarijos brendų?

Šveicarija ilgai buvo laikoma laikrodžių gamybos širdimi, ir ši tradicija tęsiasi šimtmečiais. Šveicarijos laikrodžiai yra garsūs dėl savo aukščiausio lygio meistriškumo, kokybės ir inovacijų.

Privalumai:

 • Ilgalaikis naudojimas: Su teisingu priežiūra, automatiniai laikrodžiai gali tarnauti dešimtmečiais.
 • Estetika: Daugeliui mėgėjų patinka žiūrėti į mechaninį laikrodžio mechanizmą, ypač kai jis matomas per skaidrų laikrodžio dangtį.
 • Ekologiškumas: Kadangi nereikia keisti baterijų, jie yra draugiškesni aplinkai.
 • Investicija: Kai kurie aukštos kokybės automatiniai laikrodžiai gali tapti investicija, pridėdami vertės laikui bėgant.

Trūkumai:

 • Tikslumas: Automatiniai laikrodžiai gali pridėti ar prarasti kelias sekundes per dieną.
 • Priežiūra: Juos reikia reguliariai prižiūrėti ir sinchronizuoti, taip pat rekomenduojama atlikti servisą kas 5–10 metų.
 • Kaina: Automatiniai laikrodžiai paprastai yra brangesni nei kvarciniai.

Kvarciniai laikrodžiai

Kvarciniai laikrodžiai veikia dėl kvarco kristalų vibracijos, kuri maitina bateriją. Ši technologija yra gana nauja, lyginant su tradiciniais mechaniniais laikrodžiais, ir buvo sukurta XX amžiuje. Kvarciniai laikrodžiai suteikė pramonėje revoliuciją dėl jų tikslumo ir patikimumo.

Populiariausi Europos brendai:

 • Swatch (Šveicarija): Swatch Group sukūrė kvarcinį laikrodį, kuris buvo prieinamas plačiajam vartotojui ir padėjo atgaivinti Šveicarijos laikrodžių pramonę 1980-aisiais. Swatch laikrodžiai yra spalvingi, stilingi ir prieinami.
 • Tissot (Šveicarija): Šis brendas gamina įvairius laikrodžius, įskaitant kvarcinius. Jie yra žinomi dėl savo kokybės ir inovacijų.
 • TAG Heuer (Šveicarija): Nors daugelis jų laikrodžių yra mechaniniai, jie taip pat turi keletą kvarcinių modelių, ypač sportinių laikrodžių kolekcijoje.
 • Citizen (Europoje žinomas, bet kilęs iš Japonijos): Nors tai nėra europietiškas brendas, Citizen yra labai populiarus visame pasaulyje dėl savo Eco-Drive technologijos, kai laikrodis gali įkrauti nuo bet kokio šviesos šaltinio, o ne tik nuo saulės.
 • Junghans (Vokietija): Vokietijos brendas, kuris gamina tiek mechaninius, tiek kvarcinius laikrodžius, žinomas dėl savo minimalistinio dizaino.
 • Certina (Šveicarija): Šis brendas gamina kokybiškus laikrodžius su DS (Double Security) technologija, garantuojančia jų patikimumą.

Privalumai:

 • Tikslumas: Kvarciniai laikrodžiai yra vieni iš tiksliausių; jie gali prarasti tik kelias sekundes per metus.
 • Priežiūra: Praktiškai jokios priežiūros nereikia, išskyrus baterijos keitimą.
 • Kaina: Kvarciniai laikrodžiai yra įvairūs kainos požiūriu, bet paprastai jie yra pigesni nei automatiniai.

Trūkumai:

 • Baterijos keitimas: Laikui bėgant reikės keisti bateriją.
 • Estetika: Nors kai kurie žmonės mėgsta kvarcinius laikrodžius, kiti mano, kad jie neturi tos pačios „sielos” kaip automatiniai.
 • Trukmė: Nors yra kvarcinių laikrodžių, kurie gali tarnauti dešimtmečiais, daugelis jų nesurenka tiek daug metų kaip aukštos kokybės automatiniai laikrodžiai

Renkantis tarp automatinio ir kvarcinio laikrodžio, svarbu atsižvelgti į tai, kas jums yra svarbiausia: ar tai estetika ir tradicija, ar tikslumas ir patogumas? Abu laikrodžiai turi savo unikalias savybes, kurios patenkins įvairių žmonių poreikius ir norus.

 

Poilsis gamtoje. Kodėl jis naudingas?

Ar dar galite įsivaizduoti save po mobiliojo telefono, kompiuterio, planšetės? Tai daugeliui būtų labai sudėtinga misija… Vis dėlto, norintys sau mesti tokį iššūkį bent savaitgaliui, kviečiami tai padaryti gamtos apsuptyje, kur galėsite mėgautis grynu oru, gamtos aromatu, medžių ošimu, šalia esančio vandens telkinio teliuškavimu. Visų svarbiausia, kad toks poilsis gamtoje – itin naudingas sveikatai. Kodėl ir kaip poilsį gamtoje dar labiau pagerinti?

Gerina pojūčius

Moksliniai tyrimai, atlikti JAV, parodė, jog kokybiškas laikas gamtoje gali pagerinti atmintį, sumažinti streso hormonų kiekį bei depresijos ar nerimo jausmą. Poilsis gamtoje vienareikšmiškai leidžia „išvalyti“ galvą bei pasisemti naujų, įkvepiančių, minčių. Na, o kokiais būdais pagerinti laiką gamtoje ir suteikti sau dar geresnių įspūdžių?

 1. Stebėkite saulėtekį ar saulėlydį.
 2. Pasivaikščiokite gryname ore.
 3. Išmėginkite jogą ar meditaciją gamtoje.
 4. Suorganizuokite pikniką ar žvejybą.

Visą tai padeda susitelkti į jūsų pojūčius: uoslę, skonį, lytėjimą, klausą, regą.

Gerina smegenų darbą

Kaip jau galima suprasti, gamta turi neapsakomai teigiamą poveikį. Na, o ypač gerai veikiamos smegenys. Ryšys su gamta turi atkuriamųjų savybių, didina energiją, gerina gyvybingumo ir susikaupimo jausmą. Įrodyta, jog toks poilsis gerina ADHD (dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sindromas) simptomus. O jei pritrūko kūrybinių minčių ar strigote projekto kūrime, grynas padės gerinti kūrybinį mąstymą, fantaziją.

Poilsis gamtoje gali būti patogus

Nors daugelis mūsų poilsį gamtoje įsivaizduojame kaip miegą palapinėje ir uodų kandžiojimą, visgi yra būdas pailsėti kokybiškai, patogiai. Nameliai prie ežero – puiki išeitis. Vis dėlto, jei nusprendėte ilsėtis ten, kur tokių namelių nėra, yra keli patarimai, kurie jūsų mini atostogas pavers geresnėmis.

 1. Vienas pagrindinių dalykų, apgalvoti, kaip pasislėpti nuo užklupusio lietaus, smarkaus vėjo ar kaitrios saulės. Tam prireiks laikinos pastogės, geriausia – palapinės.
 2. Patogiam miegui įsidėkite pripučiamą čiužinį. Tokiu būdu jums neteks miegoti ant kietos žemės.
 3. Dar vienas naudingas daiktas – miegmaišis, kuris ypač pasitarnaus, jei keliauti ruošiatės kuomet naktys – vėsesnės.
 4. Apsauga nuo vamzdžių. Nors reklamose galima išvysti begalę įvairių purškalų ar tinklelių nuo uodų, bene geriausiai pasitarnauja „Thermacell“ prietaisas, kuris užtikrintai apsaugos jus nuo nepageidaujamų zvimbikų.

Tuoktis ar nesituokti? Kodėl lietuviai aukso žiedus apmaino vis rečiau?

Nors daugelis merginų nuo pat vaikystės svajoja apie princesišką baltą suknelę, XXI a. poros vis rečiau tuokiasi ir, tiesiog, gyvena kartu po vienu stogu, augina vaikus, kaupia bendrą turtą. Toks pasirinkimas tampa vis populiaresnis. Tačiau kodėl?

Kodėl tuokiasi vis vėliau arba vestuvių visai nėra?

Lietuvoje, prieš porą metų, atlikta apklausa parodė, kad daugelis porų nesituokia, nes laukia „geresnių laikų“, nori susitaupyti pinigų didelei šventei su būriu artimųjų. Tačiau tai – nėra vienintelė priežastis. Kiti, tiesiog, priešinasi sistemai, kuri mums, rodos, įskiepyta nuo senų laikų – vestuvės, namai, vaikai. Netgi politikai garsiai svarsto, kas yra žodis „šeima“, bando apibrėžti sąvokas, o tai tik blogina situaciją, nes girdint valdžios pamokymus, jaunuoliams kyla noras priešintis ir gyventi savaip.

Kuo greičiau įteisinti šeimą dažnai ragina ir artimieji. Tėvai ir seneliai ilgai bendraujančioms poroms primena, kad gyventi „susimetus“ nėra pats geriausias sprendimas. Ir, iš tiesų, kiek iš mūsų esame girdėję klausimus: „tai kada vestuvės?“, „kada vaikai?“ ir t. t. Visą tai įrodo, jog aplinkinių spaudimas – itin didelis, todėl noras priešintis – natūralus.

Kada?“ – kiekvieno sprendimas

Patarti, kada jau laikas susituokti, tikrai niekas negali. Juk tai labai asmeniškas ir rimtas sprendimas ir viskas priklauso tik nuo pačio žmogaus ir jo brandos.

Tyrimai atskleidė, jog prieš keletą dešimtmečių jaunuoliai subręsdavo gerokai greičiau, t. y. vos sulaukę 18 metų. Na, o dabar, specialistų teigimu, vaikinai subręsta tik 27-erių, merginos – keleriais metais anksčiau. Tad ne veltui tuokiasi vis vyresnės poros. Neretai jos nori tvirto finansinio pagrindo po kojomis, nuosavų namų, karjeros.

Santuokos taps vis tvirtesnės

Lietuva santuokų, skyrybų, ne santuokoje gimusių vaikų skaičiumi labai panaši į kitas Vakarų šalis: čia išyra apie 40 proc. santuokų, vidutiniškai – praėjus kiek daugiau nei dešimtmečiui nuo vestuvių. Tačiau santykių ekspertai teigia, jog jei ir toliau santuokų mažės, jos bus žymiai tvirtesnės, nes tuoksis tik tikrai vienas kitą gerai pažinę ir tvirtai nusprendę tuoktis įsimylėjėliai.

Net 80 proc. porų Lietuvoje pirmiau apsigyvena kartu ir tik tuomet nusprendžia tuoktis. Netekėjusios moterys pagimdo maždaug trečdalį vaikų. Panašūs skaičiai vyrauja ir JAV. Tiesa, lietuviams dar toli iki Prancūzijos ir Estijos, kuriose šis rodiklis siekia net apie 60 proc.

Vis dėlto, sužadėtinių kursų organizatoriai džiaugiasi, jog į kursus atvykusios poros, paklaustos, kodėl nori oficialiai susituokti, atsako, kad siekia įprasminti buvimą kartu bei kurti „tikrą“ šeimą: auginti vaikus santuokoje, o jų mama turėtų vienodą pavardę su atžalomis.

LIMFODRENAŽINIS MASAŽAS – KAI NORISI IR NAUDOS, IR MALONUMO

Šiais laikais įvairių masažų bei kitų kūno procedūrų pasirinkimas yra itin platus, todėl žinoti viską apie visas – vargu, ar įmanoma. Juk kiekviena jų turi savų privalumų, yra skirtingai atliekama. Tačiau yra vienas bendras tikslas – sveikesnis ir gražesnis kūnas bei geresnė savijauta. Vienas populiariausių pasirinkimų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje – limfodrenažinis masažas.

Limfodrenažinis masažas, dar kitaip vadinamas kompresinė terapija, – tai nauda ir malonumas viename. Procedūrą specialistas paprastai atlieka savo stipriomis rankomis arba specialiu aparatu. Ar jau teko išbandyti? Jeigu taip, net neabejojame, jog rezultatas džiugina: pulsuojantys pojūčiai ne tik suaktyvino limfos tekėjimą, bet ir padėjo atsipalaiduoti.

LIMFODRENAŽINIS MASAŽAS – NE TIK ESANT CELIULITUI 

 Limfodrenažinis masažas gali būti itin veiksmingas, nes:

 • padeda atsikratyti celiulito;
 • valo organizmą nuo toksinų;
 • stiprina imuninę sistemą;
 • dailina kūno linijas;
 • padeda, kai kankina išsiplėtusios venos;
 • normalizuoja limfos tekėjimą;
 • padeda greičiau atsistatyti po įvairių operacijų;
 • gelbėja esant kojų tinimui ar „sunkių kojų“ pojūčiui ir t. t.

Moterys pastebi, kad jau po 3–4 procedūrų pradeda matytis rezultatai. Tačiau labai svarbu ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Tuomet pageidaujamų rezultatų pavyksta pasiekti greičiau, o kūno formas išsaugoti – ilgiau.

KAIP ATLIEKAMAS LIMFODRENAŽINIS MASAŽAS?

Limfodrenažinis masažas, kaip jau buvo minėta, gali būti atliekamas rankomis arba aparatu. Abu variantai vienodai geri, tačiau aparatu atliekamas masažas pasižymi didesniu intensyvumu, juntama pulsacija. Masažai SPA salonuose, klinikose, sveikatingumo centruose ir kitur atliekami taip, kad jaustumėte ne tik efektą, bet ir komfortą. Masažo metu reikėtų vilkėti ploną, lengvą ir, būtų idealu, aptemptą sportinę aprangą. Tamprės, prigludę marškinėliai ir kojinės – puikus derinys. Taip pat būtina nepamiršti ir vandens, mat tiek prieš procedūrą, tiek jos metu rekomenduojama suvartoti pakankamai skysčių. 

SPA VILNIUS – SVAJOJANTIEMS NE TIK APIE GERĄ POILSĮ, BET IR EFEKTYVŲ MASAŽĄ

Jaučiatės pavargę nuo visko ir pagaunate save galvojant apie profesionalų masažą ar kokią atpalaiduojančią SPA procedūrą, tačiau nežinote, kur nuvykti? SPA VILNIUS – puiki vieta norintiems bent trumpam atitrūkti nuo kasdienybės bei pailsinti ir kūną, ir sielą. Kai darbų – daugiau nei daug, kai rūpesčių – apstu, o nuolatinis skubėjimas įgriso juodai, – laikas susoti.

Komfortiškas poilsis, nepriekaištingas aptarnavimas, subtili prabanga interjere, daugybę apdovanojimų pelnę masažo meistrai, profesionalūs masažai, SPA paslaugos ir specialūs pasiūlymai padės susigrąžinti ramybę ir ir pajusti džiaugsmo bei jėgų antplūdį. SPA VILNIUS garsėja aukštos kokybės paslaugomis:

 • veido bei kūno priežiūros procedūromis moterims bei vyrams;
 • dienos SPA programomis;
 • SPA procedūromis dviems;
 • vandens ritualais;
 • procedūromis besilaukiančioms ir t. t.

Platus masažų pasirinkimas pagal kiekvieno norus ir poreikius:

 • ajurvediniai masažai;
 • terapiniai masažai vaikams;
 • Espa masažai;
 • kūno linijas formuojantys masažai;
 • limfodrenažiniai masažai;
 • veido masažai bei terapijos ir kt.

Beje, viešėdami SPA VILNIUS turėsite galimybę pasimėgauti unikaliomis žolelių arbatomis, kurias sukūrė medicinos mokslų daktaras P. Dagilis:

 • žolelių arbata vyrams;
 • žolelių arbata brandžioms moterims;
 • raminanti žolelių arbata;
 • tonizuojanti. arbata.

LIMFODRENAŽINIS MASAŽAS – PUIKI DOVANA 

Jeigu ieškote kokybiškos, vertingos dovanos artimam žmogui, o gal… Sau? Jeigu kartkartėmis patinka pasilepinti geru masažu ir norisi džiaugtis gražesnėmis kūno linijomis, geresne savijauta bei oda be celiulito, tuomet dovanų kuponas limfodrenažiniam masažui – puikus sprendimas. O dar geriau, jeigu dovanojamas ne vienas masažas, bet kelių procedūrų kursas su teigiamų pokyčių garantija. Be to, limfodrenažinis masažas – puiki dovana ne tik JAI, bet ir JAM!

Taigi, jeigu nesate bandę limfodrenažinio masažo, kviečiame neatidėlioti ir išbandyti kuo greičiau – rezultatai nenuvils. O jeigu pageidaujate kokybiško poilsio ir kitų SPA procedūrų, SPA VILNIUS laukia Jūsų sostinėje, Druskininkuose ir Anykščiuose.

Nerūdijančio plieno vamzdžiai: savybės, pritaikymas ir privalumai

Nerūdijančio plieno vamzdžiai yra svarbi dalis daugelio pramonės šakų, nes jie atlaiko koroziją, aukštas temperatūras ir kitas ekstremalias sąlygas. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl nerūdijantys plieno vamzdžiai yra taip vertinami, jų pagrindines savybes ir pritaikymo sritis.

Kas yra nerūdijantis plienas?

Nerūdijantis plienas yra lydinys, pagrįstas geležimi, kuriame yra tam tikras kiekis chromo – paprastai ne mažiau kaip 10,5%. Chromas sudaro apsauginę oksidų plėvelę ant plieno paviršiaus, kuri neleidžia jam rūdyti. Be chromo, nerūdijantį plieną gali sudaryti ir kiti elementai, tokie kaip nikelis, molibdenas, titanaras ir kt.

Nerūdijančio plieno vamzdžių savybės

 1. Korozijos atsparumas: Dėl savo unikalios sudėties, nerūdijančio plieno vamzdžiai atlaiko daugelį chemikalų ir rūgščių poveikį, taip pat drėgmę.
 2. Aukštos temperatūros atsparumas: Šie vamzdžiai gali veikti aukštomis temperatūromis be deformacijų ar praradimo savybių.
 3. Higieniškumas: Dėl lygaus paviršiaus ir atsparumo bakterijoms, nerūdijantys plieno vamzdžiai yra lengvai valomi ir dezinfekuojami.
 4. Ilgalaikis: Atsparumas korozijai reiškia, kad šie vamzdžiai tarnauja ilgiau nei įprasti plieno vamzdžiai. https://www.mvsteelgroup.lt/nerudijantis-plienas/nerudijancio-plieno-vamzdziai/

Nerūdijančio plieno vamzdžių pritaikymas

 1. Maisto pramonė: Dėl higieniškumo ir lengvo valymo šie vamzdžiai yra plačiai naudojami maisto pramonėje – nuo pieno perdirbimo iki alaus gamybos.
 2. Chemijos pramonė: Atsparumas įvairiems chemikalams padaro šiuos vamzdžius neatsiejama dalimi chemijos pramonės.
 3. Energetika: Nerūdijančio plieno vamzdžiai dažnai naudojami jėgainėse ir kitose energetikos įmonėse.
 4. Šildymo ir vėdinimo sistemos: Dėl aukštos temperatūros atsparumo, jie taip pat naudojami šildymo ir vėdinimo sistemose.

Nerūdijančio plieno vamzdžiai yra neatsiejama daugelio pramonės šakų dalis dėl jų unikalių savybių. Jie ne tik ilgaamžiški ir atlaiko ekstremalias sąlygas, bet ir užtikrina saugumą bei higieną, kur to reikia. Investuojant į nerūdijančio plieno vamzdžius, įmonės gali tikėtis ilgalaikio ir patikimo sprendimo, kuris padės sutaupyti laiko ir išlaidų ilgainiui.