Poilsis gamtoje. Kodėl jis naudingas?

Ar dar galite įsivaizduoti save po mobiliojo telefono, kompiuterio, planšetės? Tai daugeliui būtų labai sudėtinga misija… Vis dėlto, norintys sau mesti tokį iššūkį bent savaitgaliui, kviečiami tai padaryti gamtos apsuptyje, kur galėsite mėgautis grynu oru, gamtos aromatu, medžių ošimu, šalia esančio vandens telkinio teliuškavimu. Visų svarbiausia, kad toks poilsis gamtoje – itin naudingas sveikatai. Kodėl ir kaip poilsį gamtoje dar labiau pagerinti?

Gerina pojūčius

Moksliniai tyrimai, atlikti JAV, parodė, jog kokybiškas laikas gamtoje gali pagerinti atmintį, sumažinti streso hormonų kiekį bei depresijos ar nerimo jausmą. Poilsis gamtoje vienareikšmiškai leidžia „išvalyti“ galvą bei pasisemti naujų, įkvepiančių, minčių. Na, o kokiais būdais pagerinti laiką gamtoje ir suteikti sau dar geresnių įspūdžių?

  1. Stebėkite saulėtekį ar saulėlydį.
  2. Pasivaikščiokite gryname ore.
  3. Išmėginkite jogą ar meditaciją gamtoje.
  4. Suorganizuokite pikniką ar žvejybą.

Visą tai padeda susitelkti į jūsų pojūčius: uoslę, skonį, lytėjimą, klausą, regą.

Gerina smegenų darbą

Kaip jau galima suprasti, gamta turi neapsakomai teigiamą poveikį. Na, o ypač gerai veikiamos smegenys. Ryšys su gamta turi atkuriamųjų savybių, didina energiją, gerina gyvybingumo ir susikaupimo jausmą. Įrodyta, jog toks poilsis gerina ADHD (dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sindromas) simptomus. O jei pritrūko kūrybinių minčių ar strigote projekto kūrime, grynas padės gerinti kūrybinį mąstymą, fantaziją.

Poilsis gamtoje gali būti patogus

Nors daugelis mūsų poilsį gamtoje įsivaizduojame kaip miegą palapinėje ir uodų kandžiojimą, visgi yra būdas pailsėti kokybiškai, patogiai. Nameliai prie ežero – puiki išeitis. Vis dėlto, jei nusprendėte ilsėtis ten, kur tokių namelių nėra, yra keli patarimai, kurie jūsų mini atostogas pavers geresnėmis.

  1. Vienas pagrindinių dalykų, apgalvoti, kaip pasislėpti nuo užklupusio lietaus, smarkaus vėjo ar kaitrios saulės. Tam prireiks laikinos pastogės, geriausia – palapinės.
  2. Patogiam miegui įsidėkite pripučiamą čiužinį. Tokiu būdu jums neteks miegoti ant kietos žemės.
  3. Dar vienas naudingas daiktas – miegmaišis, kuris ypač pasitarnaus, jei keliauti ruošiatės kuomet naktys – vėsesnės.
  4. Apsauga nuo vamzdžių. Nors reklamose galima išvysti begalę įvairių purškalų ar tinklelių nuo uodų, bene geriausiai pasitarnauja „Thermacell“ prietaisas, kuris užtikrintai apsaugos jus nuo nepageidaujamų zvimbikų.
Paskelbta